Zvicra përmbys rezultatin me Xhakën dhe Shaqirin 2-1 me Serbinë

KALININGRAD, 22 qershor /ATSH/ – Zvicra arrin të përmbysë rezultatin me Serbinë  falë golave të Xhakës dhe Shaqirit pasi mbylli pjesën e parë në dizavantazh 1-0 me Serbinë, në ndeshjen e vlefshme për Grupin E.

Golin për serbinë e shënoi Mitroviç në minutën e pestë, që është edhe goli më i shpejtë në historinë e kësaj kombëtare.

Xhaka arriti të barazojë për Zvicrën në minutën e 52-të dhe Shaqiri shënoi golin e fitores në minutën e 90-të.

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.