Formacionet: Belgjikë – Tunizi, Kore e Jugut – Meksikë, Gjermani – Suedi

MOSKË, 22 qershor /ATSH-AFP/ – Ditën e nesërme më 23 qershor zhvillohen ndeshjet e dyta të grupeve F dhe G, Belgjikë – Tunizi, Kore e Jugut – Meksikë dhe Gjermani – Suedi.

Më poshtë vijojnë formacionet e mundshme në këto ndeshje:

Belgjikë – Tunizi

Belgjika: Courtois, Alderweireld, Boyata, Vertonghen, Meunier, Witsel, De Bruyne, Ferreira, Carrasco, Mertens, Lukaku, Hazard.

Tunizia: Ben Mustapha, Meriah, S. Ben Youssef, Bronn, Maâloul, Skhiri, Badri, Sassi, F. Ben Youssef (ose Khaoui), Khazri, Sliti.

Kore e Jugut – Meksikë

Koreja e Jugut: Cho Hyun Woo,  Lee Yong, Kim Young Gwon, Jang Hyun Soo, Kim Min Woo, Ki Sung Yueng, Jung Woo Young, Lee Jae Sung, Hwang, Son Heung Min, Lee Seung Woo.

Meksika: Ochoa, Salcedo, Ayala, Moreno, Gallardo, Layun, Herrera, Guardado, Lozano, Vela, Hernandez.

Gjermani – Suedi

Gjermania: Neuer, Kimmich, Boateng, Sule (ose Rudiger), Hector, Khedira, Kroos, Muller, Ozil, Reus, Werner (apo Gomez).

Suedia: Olsen, Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson, Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg, Berg, Toivonen.

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.