STAMBOLL – Turqia bombardon baza të PKK në veri të Irakut

STAMBOLL, 25 maj /ATSH-ANSA/ – Aviacioni turk ka kryer sot sulme me raketa kundër objektivave të PKK-së kurde, në veri të Irakut.

Sipas forcave të armatosura turke, bombardimet janë bërë në zonën e Hakurkut duke vrarë apo plagosur gjashtë terroristë të armatosur.

Që prej korrikut të 2015, Turqia kryen rregullisht operacione ajrore kundër PKK-së kurde./   /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.