FUTBOLL – Carlo Ancelotti, trajneri i ri i Napolit

MILANO, 23 maj /ATSH-AFP/ – Italiani Carlo Ancelotti u emërua sot traner i ekipit të Napolit, me një kontratë tre vjeçare, njoftoi të mërkurën klubi napoletan.

“Napoli është i lumtur të njoftojë arritjen e një marrëveshje me trajnerin Carlo Ancelotti për tre sezonet e ardhshme”, sipas një komunikate të klubit.

Ancelotti, 58 vjeç, i shkarkuar nga Bayern Munich shtatorin e kaluar, do të pasojë Maurizio Sarri, që dërgoi Napolin në vendin e dytë në Serinë A këtë sezon, pas Juventusit. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.