SHBA – Trump: Marrëveshje më komplekse për Iranin

NJU JORK, 14 maj /ATSH-ANSA/ – Presidenti amerikan, Donald Trump gjatë një bisede telefonike me kreun e Elizesë, Emmanuel Macron ka theksuar mundësinë e një marrëveshjeje më komplekse me palët për Iranin, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

”Kjo gjë, në mënyrë që të përballojmë çdo aktivitet destabilizues të Iranit në Lindjen e Mesme”, shtoi ajo.

Trump gjithashtu ftoi Macronin që të bisedohet edhe për çështjen e shkëmbimeve tregtare, në mënyrë që ato të jenë më të ekuilibruara./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.