Ndërtimi i aksit rrugor Porti i Jahteve-Llogara, tuneli që do ta lidhë me Himarën

Ndërtimi i aksit rrugor Porti i Jahteve-Llogara, tuneli që do ta lidh me Himarën

Ndërtimi i aksit rrugor Porti i Jahteve-Llogara, tuneli që do ta lidh me Himarënhttps://ata.gov.al/2018/05/14/ndertimi-i-aksit-rrugor-porti-i-jahteve-llogara-tuneli-qe-do-ta-lidh-me-himaren/Ndërtimi i këtij aksi rrugor iu vjen në ndihmë mijëra banorëve në disa zona, ashtu siç edhe pritet të ketë një ndikim të madh në zhvillimin e turizmit në jug të vendit. Aksi lidh Portin e Jahteve me qytetin e Orikumit, më pas me by pass-in e Vlorës, Dukatin e Ri, Dukatin.

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on 14.05.2018

TIRANË, 14 maj/ATSH/- Ndërtimi i aksit të ri rrugor që lidh Portin e Jahteve në Orikum me Llogaranë, parashikon edhe ndërtimin e një tuneli, i cili bën lidhjen edhe me qytetin e Himarës.

Ndërtimi i këtij aksi rrugor iu vjen në ndihmë mijëra banorëve në disa zona, ashtu siç edhe pritet të ketë një ndikim të madh në zhvillimin e turizmit në jug të vendit.

Aksi lidh Portin e Jahteve me qytetin e Orikumit, më pas me by pass-in e Vlorës, Dukatin e Ri, Dukatin.

Projekti i paraqitur nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë parashikon edhe ndërtimin i tunelit që do ta lidhë këtë aks me Himarën.
/a.gjonaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.