FOTO/ Korçë, kënd gjimnastike për të rinjtë

TIRANË, 11 Maj/ATSH/.- Të rinjtë në qytetin e Korçës tashmë kanë një hapësirë të re, këndin e gjimnastikës.

Në ceremoninë e përurimit të zhvilluar sot ishte i pranishëm edhe kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, i cili tha se “sporti dhe aktivitetet fizike janë mundësia më e mirë për të përmirësuar stilin e jetës së të rinjve, për t’u dhënë atyre potencial dhe motivim”.

Ky projekt u realizua nga Bashkia e Korçës në bashkëpunim me GIZ Albania dhe organizatën Gruaja në Zhvillim Korçë.

I vendosur në kodrat e qytetit, ky kënd gjimnastikor vjen si një mundësi ndryshe për të rinjtë korçarë./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.