Parashikimi i motit, e enjte 10 Maj 2018

TIRANE, 10 Maj /ATSH/ -Moti, për ditën e sotme parashikohet me vranësira  mesatare  dhe të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik do të ketë reshje shiu të herë pas herëshme, lokalisht shtrëngata  shiu dhe stuhi në mesditë dhe pasdite. Baza e reve të ulta do të jetë 600 metra.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim  –Veriperëndim 1-10 m/sek. Deti parashikohet të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra. Shikimi 1-15km. Mjegull/mjegulline për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                11/21

Vendet e Ulta                 12/24

Vendet Bregdetare         13/23  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.