FOTO/E bllokuar nga dëbora, FA-të hapin pas tre muajsh aksin Bogë-Theth

FOTO/E bllokuar nga dëbora, FA-të hapin pas tre muajsh aksin Bogë-Theth

FOTO/E bllokuar nga dëbora, FA-të hapin pas tre muajsh aksin Bogë-Thethhttps://ata.gov.al/2018/05/04/foto-e-bllokuar-nga-debora-fa-te-hapin-pas-tre-muajsh-aksin-boge-theth/Aksi Bogë-Theth ishte i bllokuar që prej muajit dhjetor, ndërsa hapja e rrugës ishte e pamundur më herët për shkak të rrezikut të krijimit të ortekëve. Tashmë rruga është zhbllokuar dhe lëvizja mund të kryhet problem jo vetëm nga banorët por edhe turistët të cilët duan të vizitojnë Thethin

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on 04.05.2018

TIRANË, 4 maj/ATSH-A. Fortuzi/- Pas një aksioni prej tre javësh, Forcat e Armatosura kanë zhbllokuar aksin prej 22 km nga Boga në Theth, i bllokuar nga dëbora e dimrit.

Trashësia e borës në disa pjesë të rrugës, arrinte deri në 5 metra.

Aksi Bogë-Theth ishte i bllokuar që prej muajit dhjetor, ndërsa hapja e rrugës ishte e pamundur më herët për shkak të rrezikut të krijimit të ortekëve. Tashmë rruga është zhbllokuar dhe lëvizja mund të kryhet problem jo vetëm nga banorët por edhe turistët të cilët duan të vizitojnë Thethin. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.