SOFT NEWS – Louis Arthur Charles quhet bebja mbretërore

LONDËR, 27 prill /ATSH-AFP/ – Princi William dhe bashkëshortja Kate Middleton, dukesha e Cambridge e quajtën fëmijën tyre të tretë, i cili lindi të hënën, Louis Arthur Charles, njoftoi sot pallati Kensington.

“Bebja do të njihet me emrin e Lartmadhërisë, princi Louis i Kembrixhit”, theksoi pallati në një komunikatë./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.