Parashikimi i motit, e enjte 26 prill 2018

TIRANE, 26 prill /ATSH/ – Moti, për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim. Në zonat malore do të ketë  reshje lokale shiu.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim 1-10 m/sek. Deti do të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 2.0 metra. Në orët e mëngjesit në zonat luginore do të kemi mjegullinë. Sipas Shërbimit Meteorologjik  temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat:

Vendet Malore                10/28

Vendet e Ulta                 12/30

Vendet Bregdetare        14/28    /e.malaj/ /a.g/

           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.