SPORT- PSG fiton Kupën e Ligës Franceze

epa06639645 Edinson Cavani (R) and Kylian Mbappe (C) of Paris Saint-Germain celebrate their win with the trophy after the French Coupe de la Ligue final soccer match between Paris Saint-Germain (PSG) and Monaco at Stade Matmut-Atlantique in Bordeaux, France, 31 March 2018. EPA/CAROLINE BLUMBERG

TIRANË, 1 prill/ATSH-ANSA/- Paris Saint Germain fiton Kupën e Ligës Franceze.

Pas eliminimit nga liga e kampionëve, ekipi i PSG duket se është ngushëlluar me fitimin e Kupës së Ligës Franceze.

Të besuarit e Emery, në finalen e zhvilluar në Stade De France, PSG tronditi Monacon 3-0 duke fituar kompeticionin për herë të pestë.

Ne letër ishte një ndeshje e fortë por në realitet rezultoi krejt ndryshe, pasi që në minutën e 8-të të takimit Cavani shënon me anë të 11 metërshi.

Në minutën e 21 të takimit ishte radha e Di Maria për të shënuar, duke shfrytëzuar një asist nga Kilian Mbape.

Tentativat për tu kthyer në lojë nga ana e Monaco ishin te vakëta, ndërsa për të vendosur rezultatin përfundimtar të takimit 3 me 0 vendosi sërish Edinson Cavani./e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.