RUSI – Moska dëbon 150 diplomatë të vendeve perëndimore

ROMË, 30 mars / ATSH-ANSA/ – Të paktën 150 diplomatë amerikanë dhe të vendeve të tjera perëndimore do të duhet të largohen nga Rusia, sipas ministrit rus të Jashtëm, Sergei Lavrov.

“Moska do të ndjekë metodën e spekulimit. Për çdo vend,  do të dëbohen po aq diplomatë sa janë përjashtuar edhe rusë”, deklaroi Lavrov.

Vetëm SHBA-ja ka dëbuar 60 diplomatë ndërsa 25 vendet e tjera aleate, një numër që varion nga 2-4 . Ndërsa, Nato ka dëbuar shtatë diplomatë të tjerë .//a.i/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.