Mark Hamill aktori i “Star Wars” ylli më i ri në Walk of Fame

TIRANE,9 Mars /ATSH/ – Mark Hamill,aktori i njohur për rolin e tij si Luke Skywalker në filmin “Star Wars”,mori yllin e famshëm në Walk of Fame në bulevardin e Hollywood-it në Los Angeles i cili e shenjtëron atë midis të mëdhenjve të kinemasë dhe spektaklit.Gjithashtu i pranishëm në këtë ngjarje ishte drejtori George Lucas dhe Harrison Ford,partneri i Hamill-it i vendosur në rolin e Han Solo.Hamilli,shumë i emocionuar dhe euforik u fotografua pranë yllit të tij në pozicionin e lotusit.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.