ETIOPI – Tillerson: Jemi ende larg negociatave me Phenianin

ADIS ABEBA, 8 mars /ATSH-AFP/ – Jemi ende larg negociatave të drejtpërdrejta midis Koresë së Veriut dhe SHBA-së për të zgjidhur krizën bërthamore në Gadishullin Korean, deklaroi sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson në Adis Abeba. ”Përsa i takon diskutimeve të drejtpërdrejta mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut, ju bëj me dije se jemi ende larg negociatave”, deklaroi Tillerson.”Duhet të jemi mjaft të kthjellët dhe realistë për këtë pikë”, shtoi ai për median në Adis Abeba,

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.