Kosovë- Demarkacioni, shtyhet seanca e jashtëzakonshme parlamentare

PRISHTINË, 28 Shkurt/ATSH/.- Kuvendi i Kosovës ka shtyrë për një ditë tjetër seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës.

“Me pajtim të kryetarëve të grupeve parlamentare, seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, shtyhet për një ditë tjetër.  Për vazhdimin e saj, do të vendosë Kryesia e Kuvendit”, thuhet në njoftim.

Kjo është hera e tretë që dështon seanca e jashtëzakonshme ku ishte paraparë të hidhet në votim ratifikimi i marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi./KosovaPress/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.