Rrëshqitje dheu në Dibër, nis puna për zhbllokimin e rrugës së Trebishtit

122

TIRANE, 13 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/-Si pasojë e reshjeve gjatë natës së kaluar, ka pasur rrëshqitje dherash në rrugën e Trebishtit në qarkun e Dibrës.

Aktualisht, janë marrë masat dhe firma kontraktore  po punon për mirëmbajtjen e rrugës si dhe për zhbllokimin e këtij aksi.

Ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga temperatura të ulëta dhe reshje shiu ndërsa në zonat malore është shoqëruar me reshje debore.

Sa i përket  temperaturave, ato variojnë: në zonat malore minus 3-3 gradë, në vendet e ulta 5-10 dhe në bregdet 7-12 gradë celcius. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.