Ballina Etiketimet Zvicer

Etiketim: zvicer

Perspektiva ekonomike e Kosovës, Universiteti Popullor Shqiptar bashkon në Gjenevë shqiptarë...

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - Universiteti Popullor Shqiptar (UPA) në bashkëpunim me Shoqatën e Studentëve Shqiptarë të Gjenevës (AEAG) me ndihmën e Ministrisë së...

FOTO/ Kinema me krevate dopio…Zvicër

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Për ata që kanë ëndërruar ndenjëse më të rehatshme në kinema, kjo kompani në Zvicër ka menduar t’ua realizojë...

Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit, pjesë e kongresit të arkivave në...

TIRANË, 11 prill /ATSH/ - Në Luzanë të Zvicrës në kongresin e 75-të të Federatës Ndërkombëtare të Arkivave të Filmit - FIAF merr pjesë...

ZVICËR – OKB: Kina dhe SHBA përfitojnë nga një Brexit pa...

GJENEVË, 10 prill /ATSH-AFP/ - Nga një Brexit pa marrëveshje do të përfitonte ndjeshëm Kina dhe SHBA-ja, ndërsa BE-ja dhe disa partnerë të tjerë...

Kuvendi, ekspertizë në Zvicër në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

TIRANË, 2 prill /ATSH/ - Kuvendi i Shqipërisë do të ketë një bashkëpunim afatgjatë me Qendrën për Kontrollin Demokratik të  Forcave të Armatosura dhe...

ZVICËR – OBSH strategji globale kundër pandemisë së gripit

GJENEVË, 11 mars /ATSH-AFP/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë nisi sot një strategji globale për të mbrojtur popullsinë nga gripi në dekadën e ardhshme,...

ZVICËR – 36 shtete i kërkojnë OKB hetim transparent për Khashoggin

GJENEVË, 7 mars /ATSH-AFP/ - Tridhjetë e gjashtë shtete i kërkuan OKB që t'i sugjerojë Riadit një hetim të shpejtë dhe të thelluar të...

ZVICËR – OKB: Barazia burrë-grua vetëm nëse ata bëjnë më shumë...

GJENEVË, 7 mars /ATSH-AFP/ - Pabarazia profesionale mes burrave dhe grave nuk ka regjistruar ulje të vërtetë prej një çerek shekulli dhe situata do...

ZVICËR – Arreaza kërkon një takim Trump-Maduro

GJENEVË, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Ministri venezuelian i Punëve të Jashtme, Jorge Arreaza bëri sot thirrje në OKB për një takim mes presidentit amerikan,...

Komuniteti kosovar, rol të rëndësishëm në forcimin e marrëdhënieve me Zvicrën

Intervistoi-Naim Malaj TIRANË, 15 shkurt/ATSH/ - "Diaspora kosovare përbën një rëndësi të madhe në proporcion me popullatën e Kosovës, pasi më shumë se 10% e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA