Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: Zgjedhjet

Kosova nis sot fushatën për zgjedhjet lokale

PRISHTINË, 16 shtator /ATSH/ Sot më 16 shtator në Kosovë fillon zyrtarisht fushata e partive politike për zgjedhjet lokale 2021. Pavarësisht rrethanave të krijuara...

Mandati i tretë, Rama me dy grupet parlamentare: Fillimi i ngjitjes...

TIRANË 27 gusht /ATSH-I.Vata/ Kryetari i Partisë Socialiste dhe njëherazi kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Pallatin e Brigadave dy grupet parlamentare të...

KQZ refuzon certifikimin e 160 kandidatëve për zgjedhjet lokale të 17...

PRISHTINË, 24 gusht /ATSH/ Duke u mbështetur në përgjigjet e Këshillit Gjyqësor të Kosovës rezulton se 30 subjekte politike nga 93 sa janë paraqitur...

Mbi 4.000 kandidatë synojnë garën për zgjedhje lokale, verifikimi i tyre...

PRISHTINË, 16 gusht /ATSH/ Për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në të gjithë Republikën e Kosovës, kanë kërkuar certifikim 94 subjekte politike,...

Zgjedhjet lokale, mbi 2 mijë aplikacione për t’u regjistruar si votues...

PRISHTINË, 4 gusht/ATSH/- Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), deri më 3 gusht kanë pranuar 2 mijë e 102 aplikacione për t’u regjistruar si...

Kadilli: Rezultati për zgjedhjen e kryetarit të PD-së i pritshëm, manifesti...

TIRANË, 21 qershor/ATSH/ Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, tha sot se rezultati i zgjedhjeve për kryetarin e PD-së ishte i pritshëm,...

ARMENI – Kryeministri Pashinyan fiton zgjedhjet e parakohshme parlamentare

EREVAN, 21 qershor /ATSH- DPA/ - Partia e kryeministrit armen, Nikoll Pashinyan fitoi zgjedhjet parlamentare, duke rikonfirmuar pozicionin e saj në pushtet, pasi hodhi...

Zgjedhjet në PD/ Shehaj: Vëzhguesit e mi janë përjashtuar në degët 5,...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/- Kandidati për kryetar të PD-së, Agron Shehaj deklaroi sot se “në degët  5, 10 dhe 15 në Tiranë vëzhguesit e mi...

Hetimi për krimet zgjedhore/ Regjistrohen 53 njoftime për vepra penale

TIRANË, 10 qershor /ATSH – I. Vata/ Prokuroria e Përgjithshme vazhdon hetimin e krimeve zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit, ku rezulton se prokuroritë...

Presidenca: Data e zgjedhjeve lokale caktohet ditët në vazhdim

PRISHTINË, 2 qershor /ATSH/ Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kabineti i saj kanë përfunduar takimet me subjektet politike parlamentare, me të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA