Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

Topalli: Mandatet e mia për të negociuar një kryeministër që nuk...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli deklaroi sot se "është e hapur për të bashkuar votat me Partinë Demokratike, por...

Topalli-Patozi: Bashkëpunim në kohë të jashtëzakonshme

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli dhe kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi kanë shprehur sot qëndrimin e tyre...

Kosovë/ ​KQZ publikon numrat me të cilët po bëhet verifikimi i...

PRISHTINË, 18 janar/ATSH/- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se është duke vazhduar me procesin e verifikimit të aplikuesve për t’u regjistruar si votues jashtë...

KOMENT – Conte përpjekje maksimale për mënjanimin e zgjedhjeve të reja

ROMË, 17 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Italisë po bën përpjekje maksimale për të gjetur aleatë të mundshëm për të mbajtur qeverinë e tij...

BRUKSEL – BE: Izraeli të lehtësojë mbajtjen e zgjedhjeve palestineze

BRUKSEL, 16 janar /ATSH-AFP/ - BE përshëndeti sot njoftimin nga presidenti palestinez, Mahmoud Abbas për organizimin e zgjedhjeve në maj dhe korrik, duke i...

Murrizi: Në zgjedhjet e 25 prillit garoj si subjekt politik më...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Kryetari i Lëvizjes Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi deklaroi mbrëmjen e së premten, gjatë një interviste televizive se në zgjedhjet e 25...

HOLANDË – Qeveria jep dorëheqjen pas një skandali administrativ

HOLANDË, 15 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte konfirmoi sot dorëheqjen e tij dhe atë të të gjithë ministrave të tij, ndërkohë që...

Vjosa Osmani garon në listë të përbashkët me Vetëvendosjen

PRISHTINË, 14 janar/ATSH/- Lëvizja Vetëvendosje do të përfshijë në listën e saj zgjedhore edhe iniciativën politike të ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjosa Osmani...

Çuçi pret ambasadorin Soreca: BE, partner i pazëvendësueshëm për integrimin

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi priti në një takim kreun e delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, ambasadorin Luigi Soreca. "Diskutuam...

Mediu: Kërkojmë reciprocitet dhe respekt

TIRANË, 13 janar /ATSH/ Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu kërkoi reciprocitet, respekt dhe vlerësim të njerëzve të Partisë Republikane. Gjatë aktiviteti për prezantimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA