Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: zaev

MV – Pendarovski: Do të jem president i të gjithëve

SHKUP, 6 maj /ATSH-ANSA/ - Stevo Pendarovski u shpall fitues i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Ai falënderoi mbështetësit e tij maqedonas dhe shqiptarë...

MV – Zaev: Vizita e papa Françeskut na nderon

SHKUP, 25 prill /ATSH-AA/ - Me rastin e vizitës së papa Françeskut në Shkup, që është caktuar për më 7 maj, kryeministri i Maqedonisë...

Çelja e negociatave, Zaev: Gjithçka varet nga ne

TIRANË, 13 mars/ATSH/ - Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev shprehu sot besimin se në qershor, Komisioni Europian do të japë një vendim...

Lehtësim maksimal i kufirit me Maqedoninë e Veriut

TIRANË, 13 mars, /ATSH/ Kryeministri Edi Rama theksoi në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun e Maqedonisë së Veriut, se pritet që dy...

Dakordësi për zonë të përbashkët ekonomike me Maqedoninë e Veriut

TIRANË, 13 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev shprehën dakordësi për të ecur përpara në...

Rama-Zaevit: Mirënjohës për seancën e Kuvendit ku u fol shqip

TIRANË, 13 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama falënderoi publikisht dhe shprehu mirënjohjen për Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në lidhje me zbatimin...
video

Rama: Maqedonia e Veriut, shtet strategjikisht i pazëvendësueshëm për Shqipërinë

TIRANË, 13 mars /ATSH/ Një shtet mik dhe strategjikisht i pazëvendësueshëm e ka cilësuar Kryeministri Rama, Republikën e Maqedonisë së Veriut, në konferencën e...

SHKUP – Ahmeti: Dakord me Zaevin për kandidat të përbashkët presidencial

SHKUP, 28 shkurt /ATSH-MIA/ - Kryetari i partisë BDI, Ali Ahmeti pas takimit me kryeministrin dhe liderin e LSDM-së Zoran Zaev, deklaroi se janë...

MV – Zaev: Investimet e huaja në 2018 rekord historik

SHKUP, 27 shkurt /ATSH-MIA/ - Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev deklaroi sot se gjashtë kompani të huaja kanë njoftuar vendimin e tyre...

Cakaj-Zaev: Miratimi i Ligjit të Gjuhëve, arritje historike

TIRANË, 27 shkurt ATSH/ - Marrëveshja e Prespës dhe Miratimi i Ligjit të Gjuhëve janë arritje historike, të cilat e orientojnë vendin drejt qëllimeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA