Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: zaev

GREQI – Cipras: Ka ardhur koha të bëjmë histori në Ballkan

ATHINË, 16 dhjetor /ATSH-MIA/ – Nëse Marrëveshja historike e Prespës na mëson ndonjë gjë, është koha të bëjmë histori në Ballkan, në vend që...

SHKUP – Zaev: Korridori 8 rrjet modern që lidh MV me...

SHKUP, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev zhvilloi një inspektim të rrugës Kriva Pallankë–Dever Bair, në afërsi të kufirit...

Maqedonia e Veriut do ta mbështesë Shqipërinë për t’u bërë anëtare...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi sot në Shkup, një takim shumë të vlefshëm me...

MV – Zaev: LSDM dhe BDI arritën marrëveshjen e koalicionit

SHKUP, 18 shkurt /ATSH-MIA/ - Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev njoftoi sot arritjen e marrëveshjes për formimin e shumicës parlamentare, formimit të qeverisë dhe...

MV – Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë

SHKUP, 13 gusht /ATSH-MIA/ - Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev mori sot mandatin nga presidenti i vendit, Stevo Pendarovski për formimin e qeverisë së...

MV – Zaev: Shëndeti i qytetarëve varet edhe nga një qeveri...

SHKUP, 13 maj /ATSH-MIA/ - Shëndeti i qytetarëve vjen para të gjithave dhe askush nuk duhet të ngutet të shkojë në zgjedhje, deklaroi lideri...

MV – Zaev: Zgjedhjet të zhvillohen 22 ditë pas heqjes së...

SHKUP, 12 maj /ATSH-MIA/- Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit të sotëm të kryetarëve të partive theksoi se gjatë bisedimeve u projektuan data...

MV – Zaev: Të shfrytëzojmë momentin e stabilizimit të koronavirusit dhe...

SHKUP, 10 maj /ATSH-MIA/ - Të shfrytëzojmë momentin e stabilizimit të koronavirusit dhe pandemisë dhe të shkojmë në zgjedhje në mes të qershorit, më...

MV – Zaev dhe Mickoski në karantinë për shkak të kontaktit...

SHKUP, 10 prill /ATSH-MIA/ - Liderët e dy partive më të mëdha politike të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i LSDM-së dhe Hristijan Mickoski...

GJERMANI – Zaev dhe Cipras fitues të një çmimi ndërkombëtar paqeje...

MUNSTER, 20 shkurt /ATSH-MIA/ - Ish-kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, respektivisht, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras janë fitues të këtij viti të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA