Ballina Etiketimet Xi

Etiketim: xi

KINË – Xi apelon për unitet mes kombeve aziatike

PEKIN, 16 maj /ATSH-AA/ - Presidenti i Kinës, Xi Jinping ka bërë thirrje për unitet midis kombeve aziatike ndaj luftës tarifore të vendit të...

PARIS – Xi: Kina shpreson në një Europë të bashkuar dhe...

PARIS, 25 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti kinez Xi Jinping deklaroi sot në Paris se një Europë e bashkuar dhe e zhvilluar përkon me vizionin...

PARIS – Macron mbështet një partneritet të fuqishëm euro-kinez

PARIS, 25 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron mbështeti sot në Paris përballë homologut të tij kinez, Xi Jinping një partneritet të fuqishëm...

FRANCË – Macron mbledh në Paris, Merkel, Juncker dhe Xi për...

PARIS, 21 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në mëngjes në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane,...

FOKUS – Përfaqësim ”perandorak” kinez në Itali

ROMË, 20 mars /ATSH-ANSA/ - Një përfaqësim perandorak kinez prej mbi 500 personash do të jetë në Itali së bashku me presidentin Xi Jinping,...

PEKIN – Xi Jinping në Itali me mbi 500 persona

PEKIN, 19 mars /ATSH-ANSA/ - Do të përbëhet nga më shumë se 500 anëtarë delegacioni i presidentit kinez, Xi Jinping në turin e tij...

PEKIN – Xi Jinping angazhohet për vazhdimin e hapjes ekonomike të...

PEKIN, 31 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kina do të vazhdojë reformat dhe hapjen e tregjeve të saj, pavarësisht mjedisit gjeopolitik kompleks, deklaroi sot presidenti kinez...

SHËNIM – Xi Jinping: Askush nuk mund t’ia diktojë rrugën Kinës

PEKIN, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kina feston sot solemnisht 40 vitet e reformës ekonomike që e nxorën në vendin e dytë të fuqive ekonomike...

PEKIN – Kina dhe SHBA kërkojnë përmirësimin e klimës tregtare

PEKIN, 11 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kina dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës diskutuan për bisedime të mëtejshme për përmirësimin e klimës tregtare mes dy...

FOKUS – Gjithë vëmendja e G20-ës në takimin Trump-Xi Jinping

BUENOS AIRES, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Në ditën e dytë këtë të shtunë, samiti i G20-ës vijon të shënohet nga krisje të shumta mes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA