Ballina Etiketimet Walesa

Etiketim: Walesa

POLONI – Walesa: Pushteti aktual po shkatërron shtetin

VARSHAVË, 9 nëntor /ATSH-DPA/ - Në Poloninë e sotme po çmontohet sundimi i ligjit, po shkelet kushtetuta dhe po diskreditohet parlamentarizmi, deklaroi ish-presidenti polak Lech...

POLONI – Walesa fal dhe i kërkon falje Kaczynskit

VARSHAVË, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Ish-kreu legjendar i sindikatës Solidaritet, Lech Walesa deklaroi se falte dhe i kërkonte falje armikut të tij të betuar,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA