Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: Vucic

SERBI – Vuçiç shpall një shtetrrethim të ri

BEOGRAD, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç njoftoi sot për një shtetrrethim të ri në fundjavë, për shkak të rritjeve alarmuese të...

Vuçiç mund të shkojë edhe në Hënë, por në fund do...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Edi Rama deklaroi sot se, “nëse ne jemi 1, presidenti i Serbisë mund të shkojë në Perëndim, mund të shkojë në...

“Taksa 100% vendimi i duhur në momentin e duhur”/Gabim strategjik që...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, taksa 100% ndaj prodhimeve serbe ishte gjëja e duhur në momentin e duhur për të...

SERBI – Vuçiç: Zgjedhjet më 21 qershor, nuk shtyhen sërish

BEOGRAD, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç siguroi  opinionin publik vendas se zgjedhjet parlamentare dhe administrative, të planifikuara në vendin ballkanik më...

SERBI – Vuçiç: I japim fund në mesjavë gjendjes së jashtëzakonshme...

BEOGRAD, 4 maj /ATSH-DPA/ - Të mërkurën e ardhshme, parlamenti serb do të heqë gjendjen e jashtëzakonshme të imponuar për shkak të epidemisë Covid-19,...

SERBI – Djali i Aleksandar Vuçiç pozitiv me COVID-19

BEOGRAD, 8 prill /ATSH-TANJUG/ - Djali i madh i presidentit serb Aleksandër Vuçiç, Danilo Vuçiç, rezultoi i infektuar me koronavirusin e ri dhe është...

Zoti President, ngrijeni traun

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i kërkoi sot Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç të zhbllokojë kamionët me mallra nga Kosova që janë bllokuar...

SERBI – Vuçiç dekreton zgjedhjet parlamentare

BEOGRAD, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç dekretoi sot zgjedhjet parlamentare, që do të zhvillohen më 26 prill. Ndërkohë, në të njëjtën datë...

SERBI – Vuçiç: Njohja e Kosovës çështje kohe

BEOGRAD, 27 shkurt /ATSH-AA/ - Është vetëm çështje kohe para se Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës, të paktën në praktikë, nëse jo zyrtarisht,...

Kurti shpreh rezerva për marrëveshjet për autostradën dhe hekurudhën me Serbinë

PRISHTINË, 26 shkurt /ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se nuk ka pasur asnjë informacion zyrtar për dy marrëveshjet e fundit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA