Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: Vucic

Klosi – Vuçiç: Rritje e bashkëpunimit dhe ofertave të përbashkëta turistike...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, së bashku me delegacionin që e shoqëron, u pritën sot në një takim nga...

“Një Ballkan Perëndimor Europian”/ Deklaratë e përbashkët Rama-Vuçiç-Zaev: BE dhe SHBA...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev konfirmuan sot përmes një dekarate...

Takimi me Vuçiç në Bruksel/Kurti: Shprehëm gatishmërinë për dialog konstruktiv për...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot në Bruksel me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Kurti shprehet...

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel/ Borrell: Dialogu nuk do të jetë i...

PRISHTINË, 15 qershor/ATSH/- Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Joseph Borrell, ka deklaruar se dialogu mes...

Osmani flet rreth përplasjes me Vuçiçin në Slloveni

PRISHTINË, 17 maj /ATSH/ Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur pas përfundimit të Samitit të Brdo-Brione në Slloveni. Ajo ka treguar për RTK mbi...

Foto e Vuçiç/ Lojë kukullash nga shoku në Beograd, Shqipëria dhe...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama  e cilësoi "hartë leshi dhe lojë kukullash nga shoku në Beograd" publikimin dje në rrjetet sociale të Kosovës...

Media serbe e quan provokim deklaratën e Ramës se ”Serbia e...

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ - Media serbe e kanë cilësuar si “provokim”, qëndrimin e kryeministrit Edi Rama, i cili tha dje se “Vuçiç nuk...

Deklaratat e Vulin/ Pres që presidenti i Serbisë t’i kërkojë ndjesë...

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se pret që Presidenti i Serbisë të kërkojë në emër të Republikës së Serbisë ndjesë...

SHBA – Trump: Me veprimin e tyre Hoti dhe Vuçiç e...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH/ - Me veprimin e tyre, Hoti dhe Vuçiç e bënë botën më të sigurt, thuhet në një postim të Departamentit...

SOFT NEWS – Vuçiç fillon studimet e larta për… trajner basketbolli!

BEOGRAD, 19 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha sot se ishte  regjistruar në universitet me qëllim që të diplomohej për të përmbushur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA