Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: Vucic

Ballkani i Hapur, Vuçiç: Në dhjetor nënshkruajmë në Tiranë memorandumin për...

TIRANË 4 nëntor /ATSH-I.Vata/ Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi sot se "Ballkani i Hapur" është një nismë e jashtëzakonshme. Në konferencën e përbashkët në...

Vuçiç: Marrëdhëniet me Kosovën i zgjidhim në Bruksel, e mirëpritur në...

TIRANË 4 nëntor /ATSH-I.Vata/ Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se ne i kemi hapur dyert Prishtinës, Sarajevës dhe Podgoricës. Duke folur për Kosovën, Vuçiç...

MV – Vuçiç: Nga 2023-i asnjë ndalesë nga Beogradi në Tiranë...

SHKUP, 29 korrik /ATSH/ - Nga janari i vitit 2023 lëvizja nga Beogradi në Tiranë do të bëhet pa ndalesë, deklaroi presidenti i Serbisë,...

Kurti publikon marrëveshjen e propozuar në Bruksel: Vuçiçit i ofrova tri...

PRISHTINË, 19 korrik /ATSH/ Kryeministri Albin Kurti publikoi marrëveshjen e propozuar sot në Bruksel, e cila u refuzua nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiç. Kurti po...

Borrell para takimit me Kurtin e Vuçiçin: E ardhmja është më...

PRISHTINË, 19 korrik/ATSH/- Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Punët e Jashtme, Josep Borrell, para takimit të nivelit të lartë mes Kosovës dhe...

Takimi i dytë Kurti-Vuçiç më 19 korrik

PRISHTINË, 13 korrik/ATSH/- Takimi i dytë i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç do të mbahet më 19 korrik (e...

Klosi – Vuçiç: Rritje e bashkëpunimit dhe ofertave të përbashkëta turistike...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, së bashku me delegacionin që e shoqëron, u pritën sot në një takim nga...

“Një Ballkan Perëndimor Europian”/ Deklaratë e përbashkët Rama-Vuçiç-Zaev: BE dhe SHBA...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev konfirmuan sot përmes një dekarate...

Takimi me Vuçiç në Bruksel/Kurti: Shprehëm gatishmërinë për dialog konstruktiv për...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot në Bruksel me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Kurti shprehet...

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel/ Borrell: Dialogu nuk do të jetë i...

PRISHTINË, 15 qershor/ATSH/- Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Joseph Borrell, ka deklaruar se dialogu mes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA