Ballina Etiketimet Votim

Etiketim: votim

Kuvendi miraton projektligjet në rendin e ditës

TIRANË, 31 janar/ATSH-Maela Marini/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 76 vota pro Aktin Normativ nr. 2, datë 19.12.2018 “Për disa ndryshime në ligjin...

GREQI – Parlamenti nis diskutimet, përpara votimit për emrin e Maqedonisë

ATHINË, 23 janar /ATSH-AFP/ - Parlamenti grek nisi sot në mëngjes diskutimet në lidhje me marrëveshjen për emrin e ri të Maqedonisë, i cili...

BM – Votimi i ri mbi marrëveshjen e Brexit më 29...

LONDËR, 17 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministrja Theresa May përgatitet të zhvillojë një tjetër votim më 29 janar mbi marrëveshjen që përcakton kushtet e largimit...

LONDËR – May: Kemi detyrimin moral për të respektuar rezultatin e...

LONDËR, 15 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May u bëri thirrje deputetëve britanikë të respektojnë rezultatin e referendumit për Brexit, dhe të votojnë...

FOKUS – Marrëveshja e Brexit i paraqitet deputetëve britanikë

LONDËR, 15 janar /ATSH-AFP/ - Nga periudha e tranzicionit planifikuar pas divorcit deri tek fatura që duhet të zgjidhë Londra. Ja pikat kryesore të...

LONDËR – Deputetët do të votojnë më 15 janar për marrëveshjen...

LONDËR, 8 janar /ATSH-AFP/ - Deputetët britanikë do të votojmë më 15 janar për marrëveshjen e Brexit të negociuar midis Londrës dhe Bashkimit Europian,...

Mazhoranca rrëzon amendamentet e PD-së për vetingun në politikë

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ - Deputetët e mazhorancës rrëzuan sot me 74 vota draftin e Partisë Demokratike për vetingun në politikë. Mazhoranca votoi me 74 vota...

SUEDI – Parlamenti rrëzon kandidaturën e Lofven për kryeministër

STOKHOLM, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - Udhëheqësi socialdemokrat suedez, Stefan Lofven humbi një votëbesim në përpjekjen e tij për të qenë kryeministër dhe për të...

Kosova me ushtri, Kuvendi miraton me 106 vota transformimin e FSK-së

PRISHTINË, 14 dhjetor/ATSH/- Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. 106 deputetë të deputetë të Kosovës kanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA