Ballina Etiketimet Votim

Etiketim: votim

BM – Nuk ka votim të ri mbi marrëveshjen e Brexit...

LONDËR, 18 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike nuk mund të paraqesë sërish për votim para deputetëve marrëveshjen e Brexit pa sjellë ndryshme substanciale, njoftoi...

BM – May proopzon një votim të ri mbi marrëveshjen e...

LONDËR, 13 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May do të paraqesë nesër për votim para deputetëve britanikë një mocion ku propozon organizimin deri...

LONDËR – Deputetët britanikë kundërshtojnë një Brexit pa marrëveshje

LONDËR, 13 mars /ATSH-AFP/ - Deputetët britanikë hodhën posht sot në mbrëmje me shumë të drejtë mundësinë për një Brexit pa marrëveshje, në një...

BM – May: Nëse deputetët kundërshtojnë marrëveshjen, Brexit mund të dështojë

LONDËR, 12 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministrja, Theresa May paralajmëroi sot deputetët britanikë se mund të mos ketë aspak një Brexit nëse votojnë në mbrëmje...

LONDËR – BM-ja nis një javë vendimtare për fatin e marrëveshjes...

LONDËR, 10 mars /ATSH-AFP/ - Deputetët britanikë do të votojnë këtë të martë për të kontretizuar apo shtyrë largimin e Britanisë së Madhe nga...

BM – Parlamenti mbështet zgjatjen e Brexit

LONDËR, 27 shkurt /ATSH-DPA/ - Deputetët britanikë mbështetën amendamentin e kryeministres Theresa May që mundëson votimin mbi një Brexit pa marrëveshje dhe mbi zgjatjen...

OKB – SHBA-ja kërkon votim në Këshillin e Sigurimit për Venezuelën

NJU-JORK, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - SHBA-ja kërkoi të zhvillohet një votim nesër në Këshillin e Sigurimit të OKB-së mbi një projekt rezolutë që kërkon...

Qytetarët votojnë online për buxhetet e bashkive

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/- Një nismë nga Instituti Agenda dhe e financuar nga qeveria e Zvicrës përmes projektit të saj "LevizAlbania" i mundëson qytetarëve të...

LONDËR – Theresa May humb një votë në Parlament për strategjinë...

LONDËR, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May regjistroi sot një humbje të koklavitur në Parlament, që hodhi poshtë strategjinë e saj për...

Kuvendi miraton projektligjet në rendin e ditës

TIRANË, 31 janar/ATSH-Maela Marini/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 76 vota pro Aktin Normativ nr. 2, datë 19.12.2018 “Për disa ndryshime në ligjin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA