Home Tags Votim

Tag: votim

Kuvendi miraton ndryshimet në ligjin “Për Gjendjen Civile”

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Kuvendi miratoi sot ndryshimet në ligjin “Për Gjendjen Civile”. Këto ndryshime parashikojnë zgjidhjen e problematikave të ndeshura gjatë zbatimit të...

Teatri, Kuvendi miraton dekretin e Presidentit dhe amendimet e Komisionit

TIRANË, 20 shtator /ATSH/ - Kuvendi miratoi sot me 75 vota pro Dekretin e Presidentit të Republikës, nr. 10849, datë 27.07.2018, “Për kthimin për...

HUNGARI – Budapesti: Vota e eurodeputetëve është një hakmarrje e atyre...

BUDAPEST, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Vota e Parlamentit Europian që ngriti problemin e kërcënimit të vazhduar kundër vlerave të BE-së në Hungari dhe aktivizoi...

Kuvendi miraton një sërë ligjesh të rëndësishme

TIRANË, 23 korrik /ATSH/ - Sot u zhvillua seanca e fundit parlamentare për Sesionin e II të Legjislaturës së IX të Kuvendit të Shqipërisë,...

Basha: Konsensusi për reformën zgjedhore, nuk e zgjidh problemin e zgjedhjeve

TIRANË, 20 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ - “Prioriteti kryesor i reformës zgjedhore është procesi, pra aspekti i administrimit zgjedhor që është identifikimi biometrik, votimi elektronik dhe...

Kuvendi miraton pagesën e detyrimeve të prapambetura ndaj BERZH-it

TIRANË, 21 qershor/ATSH-Maela Marini/ - Kuvendi votoi sot projektligjet në rendin e ditës, ndër të cilat edhe projektligjin “Për pagesën e detyrimeve të prapambetura...

Kuvendi miraton projektligjet në rendin e ditës, opozita bllokon foltoren

TIRANË, 7 qershor/ATSH-Maela Marini/ - Kuvendi miratoi sot disa projektligje të rëndësishme, ndër të cilat projektligjin “Për Fondin Shqiptar për Zhvillimin e Diasporës”. Ndërkohë që...

Kuvendi voton projektligjet në rendin e ditës, opozita nuk merr pjesë...

TIRANË, 31 maj/ATSH-Maela Marini/ - Kuvendi miratoi sot me shumicë votash disa projektligje të rëndësishme, ndër të cilat edhe atë për financimin e projektit...

SPANJË – Deputetët katalanas votojnë për pasuesin e Puigdemont

MADRID, 12 maj /ATSH-AFP/ - Parlamenti i Katalonjës pritet të vendosë sot për emërimin e Joaquim Torra si president i ekzekutivit rajonal,  një indipendentist...

ARMENI – Lideri i opozitës, Pachinian kandidat zyrtar për kryeministër

EREVAN, 30 prill /ATSH-AFP/ - Lideri i opozitës armene, Nikol Pachinian u emërua zyrtarisht sot nga koalicioni i tij ''Yelk'' kandidat për postin e...

MOST POPULAR

HOT NEWS