Ballina Etiketimet Vota

Etiketim: vota

Vlorë, procedohen penalisht një shtetas turk dhe një shqiptar për shitblerje...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve zgjedhore,...

U bënë vite që në universitet fëmija i një çobani hyn...

TIRANË, 12 prill/ATSH/ “Vota më 25 prill nuk është thjesht çështje personale, por e një gjykimi me peshë të madhe për fatin e vendit”,...

Ylli Shehu kandidat i PS-së në Tiranë: Do të marr 12...

TIRANË, 9 mars /ATSH – I. Vata/ Ylli Shehu deklaroi sot se do të marrë 12 mijë vota, sepse kam mbështetësit e elektoratit tim,...

“Vota e emigrantëve nuk lëviz nga objektivat parësore”/ Në skuadrën e...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, vota e emigrantëve nuk lëviz nga objektivat parësore dhe PS do të vazhdojë të...

​Vijon rinumërimi i mbi 400 vendvotimeve

PRISHTINË, 23 shkurt/ATSH/-  Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pasditen e djeshme filloi procesi i rinumërimit të 494 vendvotimeve, për të cilat mori vendim...

Kosovë/ 11,800 zarfe me fletëvotimi nga diaspora janë aprovuar, 4,950 janë...

PRISHTINË, 20 shkurt /ATSH/ Deri më tani nga rreth 16 800 pako të supozuara me fletëvotime që i janë nënshtruar procesit të vlerësimit, janë...

Kosovë/ ​Refuzohen 3.435 zarfe me fletëvotime nga diaspora

PRISHTINË, 19 shkurt/ATSH/- Nga 11, 653 pako të supozuara me fletëvotime që i janë nënshtruar procesit të vlerësimit, janë aprovuar 8 212 zarfe, ndërsa...

​Numërohen 99.84% e votave: VV 47.87%, PDK 17.30%, LDK 13.39%, AAK...

PRISHTINË, 16 shkurt/ATSH/-Nga 99.84 për qind e votave të numëruara deri më tash nga KQZ-ja, partia e Albin Kurtit prin me 47.87 për qind...

​Përfundon numërimi në Prizren: VV 45.58%, PDK 16.77%, LDK 9.70%

PRISHTINË, 15 shkurt/ATSH/- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka përfunduar procesin e numërimit të votave të zgjedhjeve parlamentare edhe për Komunën e Prizrenit. Lëvizja Vetëvendosje...

​Përfundon numërimi i fletëvotimeve në Kosovë/KQZ: Në pritje votat me kusht...

PRISHTINË, 15 shkurt/ATSH/- Ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga të gjitha vendvotimet në Kosovë, ka mbetur vetëm që të procesohen edhe rreth 1% e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA