Ballina Etiketimet Vokshi

Etiketim: Vokshi

Vokshi: Qeveria mendon për xhepin e vet, jo për të na...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH – I. Vata/ “Qeveria mendon për xhepin e vet, jo për të na punësuar ne”, tha sot, ish-deputetja e PD-së...

Vokshi: Shkolla “Qazim Turdiu” e dëmtuar nga tërmeti, ende jo funksionale

TIRANË, 13 shkurt /ATSH/ Albana Vokshi, ish-deputete e Partisë Demokratike ishte sot në shkollën "Qazim Turdiu", një nga institucionet arsimore që u premtua nga...

Vokshi: Rritjen e infektimeve në shkolla, s’ka një platformë funksionale për...

TIRANË, 7 shkurt/ATS/- Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi deklaroi sot se “një vit pas pandemisë, qeveria nuk ka dhënë asnjë qindarkë shtesë dhe nuk...

PD: Mësuesit u mashtruan për rritjen e pagave

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi deklaroi sot se qeveria i mashtroi mësuesit për rritjen e pagave, ndërsa nuk mori asnjë masë...

PD: Mësimi online rezultoi joefektiv

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe përfaqësuesi i Departamentit të Arsimit në PD, Ndriçim Mehmeti deklaruan sot se "mësimi online...

“Lëvizjet e helikopterëve lënë gjurmë në sistem”/ Ministria e Mbrojtjes: PD...

TIRANË, 24 nëntor /ATSH/ Ministria e Mbrojtjes reagoi sot ndaj deklaratave të ish-deputetes së Partisë Demokratike, Albana Vokshi, e cila u shpreh se ministrja...

Vokshi: Mosmarrja e masave po shndërron shkollat në vatra të rrezikshme...

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/ Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi reagoi sot për situatën e COVID në shkolla, ndërsa u shpreh se "mosmarrja e masave po...

Situata në kufi/ Vokshi: Është krijuar një krizë e vërtetë humanitare

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Partia Demokratike reagoi sot lidhur me radhët e gjata të krijuara në kufi me Greqinë. Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi deklaroi se...

Lufta kundër kancerit/ Vokshi: Qytetarët të bëjnë të gjitha ekzaminimet për...

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ Në Ditën Botërore Kundër Tumoreve Partia Demokratike organizoi sot një marshim për ndërgjegjësimin qytetar në luftën kundër kancerit. PD iu bashkua...

Vokshi: Hemodializa është jetike të mos monopolizohet

TIRANË, 3 shkurt /ATSH/- Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi tha se "hemodializa është jetike, por duhen rishikuar termat që kur ulet çmimi në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA