Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Hapet “Laboratori i turizmit” në Vlorë, kurse profesionale për të rinjtë

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Shkolla “Laboratori i turizmit”, e cila do të ofrojë standarde të larta në shërbimin ndaj turizmit, hapi sot dyert për të...

Gjiknuri prezanton kandidatët në Vlorë dhe Selenicë: Ekipi që do të...

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Drejtuesi politik i PS-së në Qarkun e Vlorës, Damian Gjiknuri  prezantoi sot zyrtarisht ekipin garues për zgjedhjet e 30 qershorit në...

FOTO/ Panairi i Punës në Vlorë, 704 vende të lira pune

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Cikli i Panaireve Rajonalë të Punësimit sot ndaloi në Vlorë në shëtitoren “Lungomare” përgjatë bregdetit, ku ka mirëpritur më...

Rritja e sigurisë, policia e Vlorës procedon 74 shtetas

TIRANË, 13 maj/ATSH/- Drejtoria Vendore e Policisë, Vlorë, gjatë punës intensive të kryer gjatë javës së kaluar me qëllim parandalimin e paligjshmërisë, ka filluar...
video

Moti i keq në Vlorë/ Pemë të rrëzuara në pyllin e...

TIRANË, 13 maj/ATSH/- Qyteti bregdetar i Vlorës është përfshirë që prej mbrëmjes së djeshme nga moti i keq i shoqëruar me reshje shiu dhe...

Moti i keq/ Trageti Vlorë-Brindizi ankorohet në radë, pas shkëputjes nga...

TIRANË, 13 maj/ATSH/- Trageti i linjës Vlorë-Brindizi pas një pune intensive mbrëmjen e djeshme është ankoruar në radë. Prefekti i qarkut Vlorë, Flamur Mamaj, tha...

FOTO/ Porti i Vlorës me terminal të ri, impakt në ekonomi...

TIRANË, 13 maj/ATSH/ - Porti i Vlorës, i dyti për nga madhësia në vend, së shpejti do të ketë një terminal të ri pasagjerësh. Zgjerimi...

FOTO/ Anijet turistike drejt Sazanit dhe Karaburunit, 425 vizitorë vetëm në...

TIRANË, 11 maj/ATSH/ - Sazani dhe Karaburuni, vijojnë të mbeten ndër destinacionet më mbresëlënëse për turistët vendas dhe të huaj, të cilët shijojnë bukuritë...

Ditë zie kombëtare, Bashkia Vlorë ul flamurin në gjysmështizë dhe anulon...

TIRANË, 10 maj /ATSH/ - Bashkia e Vlorës anuloi sot të gjitha eventet dhe aktivitetet e programuara për çeljen e sezonit turistik, në respekt...

Moti i keq – Vlorë, nuk niset trageti drejt Brindizit

TIRANË, 9 maj/ATSH/ - Përkeqësimi i kushteve atmosferike dhe dallgët deri në 7 ballë në det të hapur kanë bërë që trageti i linjës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA