Ballina Etiketimet Vjeshte

Etiketim: vjeshte

FOTO/ Lugina e Drinit, peizazhe me bukuri të rralla këto ditë...

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/- Bukuri natyrore që të lënë pa frymë dhe thesare të trashëgimisë arkeologjike shtrihen përgjatë luginës së Drinit, që nis nga Vau...
video

Turizëm gjithëvjetor në Dardhë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1966128940076529/?t=1 TIRANË, 10 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Natyra mahnitëse dhe monumentet e kulturës e bëjnë Dardhën në Korçë një potencial real për zhvillimin e turizmit gjithëvjetor. Nxitja e turizmit...

FOTO – Kadifja, tendenca e preferuar vjeshtë-dimër

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/- Çfarë vjeshte do të ishte pa kadife? Ne përpiqemi sinqerisht ta imagjinojmë atë! Për fat të mirë, kadifja është gati të...

FOTO – Të çmendura për fundin me tyl, modelet më elegante...

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/- Romantike, femërore, super shik: fundi me tyl konfirmohet si një nga tendencat më të mëdha të vjeshtë- dimër dhe pasi ka...

FOTO – Vjeshta në Theth, pamje që të lënë pa frymë

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ - Turizmi i peizazhit është më i preferuari i stinës së vjeshtës. Pamjet mahnitëse të krijuara nga zverdhja e gjetheve në pyjet...

FOTO/ Fundet me pala, modelet perfekte për garderobën e vjeshtës

TIRANË, 29 tetor/ATSH/- Kur bëhet fjalë për veshjet më të bukura të garderobës nuk mund të lemë pa përmendur fundet me pala! Po, sepse në...

Teminat, bëhuni gati të shkëlqeni edhe në vjeshtë

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ - Çfarë ka më të mirë për të shkëlqyer sesa një veshje e këndshme me temina? Ato hyjnë në garderobën e...

FOTO/ E verdha mustardë, ngjyra më e ngrohtë e vjeshtës

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ - Vjen vjeshta dhe dimri dhe në garderobën tuaj shfaqen vetëm hije të errëta? Mos u shqetësoni! Për të sjellë pak...

FOTO/ Vjeshta pikturon me ngjyra të arta zonat e mbrojtura

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ - Zonat e Mbrojtura në Shqipëri vlerësohen si një mundësi efektive për zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm. Ato përfaqësojnë në vetvete,...

FOTO/ Moda, veshjet dhe aksesorët e muajit të parë të vjeshtës

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ - Tetori është një muaj i pasur me ide për pazarin e vjeshtë-dimrit, a nuk mendoni kështu? Para së gjithash është momenti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA