Ballina Etiketimet Vizitore

Etiketim: vizitore

Muzeumet e Gjirokastrës mirëpresin vizitorët edhe në dimër

TIRANË, 24 janar/ATSH/ Muzeumet në qytetin e Gjirokastrës edhe gjatë stinës së dimrit, po mirëpresin vizitorë vendas dhe të huaj. Tashmë Muzeu i Armëve, Etnografik...

Trashëgimia kulturore tërheq 112.936 vizitorë, nga të cilët 20.482 turistë të...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Numri i vizitorëve në institucionet e trashëgimisë kulturore në tremujorin e tretë 2020 ishte 112.936 vizitorë, ndër të cilët 92.454 ishin...

FOTO/ Grupi i miqësisë Francë-Shqipëri i Parlamentit francez viziton Gjirokastrën

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Gjirokastra është bërë gjithmonë e më shumë pasaporta ndërkombëtare shqiptare e pashmangshme për miqtë, vizitorët, partnerët ndërkombëtare. Kështu u shpreh kryetari i...

FOTO/ Fluks vizitorësh të huaj gjatë gushtit në muzetë e Beratit

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Qyteti i Beratit, i ngritur buzë lumit Osum, rreth 2400 vjet më parë, vijon të tërheqë vëmendjen e turistëve vendas e...

Turizmi kulturor/ Qyteti antik i Butrintit tërhoqi rreth 17 mijë vizitorë...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Butrinti, 20 km larg Sarandës, vijon të mbetet një nga monumentet më të vizituar të trashëgimisë kulturore në vend. Ky park ofron...

FOTO/ Nga Polonia në Francë, rritje e vizitorëve me bileta online...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Muaji gusht shënon një rritje të numrit të turistëve që kanë  zgjedhur të vizitojnë muzeun e Ikonografisë Onufri dhe muzeun Etnografik...

FOTOGALERI/ Fundjava, fluks turistësh në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Vizitorë të shumtë kanë zgjedhur të kalojnë fundjavën në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta duke shijuar ajrin e pastër që ofron pylli me...

Rritje e numrit të vizitorëve në muzeun “Shtëpia me Gjethe” gjatë...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Muzeu kombëtar “Shtëpia me Gjethe”, gjatë muajit korrik ka shënuar rritje të numrit të vizitorëve. Sipas statistikave të publikuara nga ky muze,...

JAPONI – Numri i turistëve bie 99,9%

TOKIO, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i vizitorëve të huaj në Japoni ra 99,9 % në qershor, krahasuar me një vit më parë, pasi...

FRANCË – Rekord vizitash në Luvrin virtual 

PARIS, 27 maj /ATSH-AFP/- Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA