Ballina Etiketimet Vizite

Etiketim: vizite

Investimet e huaja të qëndrueshme/ Kompania zvicerane e këpucëve rrit kapacitetet...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Sipërmarrjet e huaja në Shqipëri po konsolidojnë në vijimësi ecurinë e investimeve në sektorë të ndryshëm të ekonomisë së vendit....

Porti i Durrësit, një nyje e rëndësishme logjistike për stërvitjen e...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Gjeneralmajori Joseph Jarrard, zëvendëskomandant i Ushtrisë së SHBA-ve në Europë dhe Afrikë, vëzhgoi sot Portin e Durrësit. Ambasada e SHBA-së në Tiranë...

18 familje hyjnë në banesa të reja në Gjepalaj/ Rama: Kur...

 TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ 18 shtëpi individuale kanë përfunduar në njësinë administrative Gjepalaj në Shijak. Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministri i Shtetit për Rindërtimin,...

Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, Mustafa Şentop vizitë...

TIRANË, 2 shkurt/ATSH/ Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, Mustafa Şentop dhe delegacioni parlamentar që e shoqëron, do të bëjnë një vizitë...

“Me këtë zjarr të ëmbël malesh me dëborë”/Rama publikon një foto...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u ndal këtë fundjavë në Korçë, ku inspektoi një sërë investimesh po kryhen në këtë qark. Nga zonat turistike...

Veliaj: As vetë PD nuk e beson se do fitojë në...

TIRANË, 30 janar/ATSH/ Nga Rrogozhina, ku vijon turin e tij, drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se Partia...

Dardhë/ Pista e skive, vizioni e puna e palodhur e familjes...

TIRANË, 30 janar/ATSH/ Në Dardhë, 18 km në juglindje të Korçës familja Tasho me vizion e punë të palodhur ka krijuar një destinacion special...

Spiropali vizitë në familjen e Hekuran Dedës, rrëfehet i vëllai: Na...

TIRANË, 23 janar/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali vizitoi sot familjen e Dëshmorit të Kombit, Hekuran Deda, i cili u...

Rama në Turqi: Kapitull i ri bashkëpunimi mes dy qeverive

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama mbërriti sot në Ankara, Turqi, me ftesë të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Kreu i qeverisë u prit...

FOTO/ Manastirliu viziton fëmijët e shtruar në Pediatrinë e Tiranës

Tiranë, 24 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vizituar sot fëmijët e shtruar në Pediatrinë e Tiranës. Në këtë prag Krishtlindje, ministrja thotë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA