Ballina Etiketimet Vizite

Etiketim: vizite

Zv.Sekretarja e NATO-s, Rose Gottemoeller vizitë zyrtare në Tiranë

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH-A. Fortuzi/-  Zv.Sekretarja e Përgjithshëm e Aleancës së Atlantikut të Veriut (NATO), Rose Gottemoeller do të vizitojë Tiranën, më 14 dhjetor...

Ruçi: Shqipëria dhe Maqedonia do të arrijnë të çelin negociatat në...

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, u takua me Hristijan Mickoski, Kryetar i Partisë VMRO-DPMNE TIRANË, 11 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/- Kryetari i Kuvendit të...

Ruçi: Shqipëria mbështet fuqimisht integrimin Euro-Atlantik të Maqedonisë

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Rritja dhe zgjerimi i shkëmbimeve ndërparlamentare, si një instrument i rëndësishëm për zhvillimin cilësor të marrëdhënieve midis të dy vendeve, për...

FOTO – 100 Valbona mahniten nga bukuria e luginës së Valbonës

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/- 100 vajza nga Kosova që mbajnë emrin Valbona vizituan ditët e fundit parkun Kombëtar të Valbonës në Tropojë. Gjatë vizitës së organizuar...

Bullgaria mbështet integrimin e Shqipërisë në BE

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Bullgaria mbështet integrimin e  Shqipërisë në Bashkimin Europian. Kjo u konfirmua gjatë një vizite zyrtare në Sofje, Bullgari, të zv.kryeministrjes Senida Mesi. Mesi...

EBA – Papa Françesku viziton vendet e Gjirit

ABU DABI, 6 dhjetor /ATSH-AFP/ - Papa Françesku do të vizitojë Abu Dabin më 3 dhe 5 shkurt për të marrë pjesë në një...

Nxitja e prodhimit vendas, prioritet i qeverisë

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ - Nxitja e prodhimit vendas vijon të jetë prioritet i modelit dhe politikave ekonomike të qeverisë. Ministrja për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila...

LISBONË – Presidenti Xi në Portugali për forcimin e lidhjeve ekonomike...

LISBONË, 4 dhjetor /ATSH/ - Presidenti i Kinës, Xi Jinping mbërriti sot në Lisbonë, duke filluar vizitën shtetërore në Portugali, sipas CRI-së. Në emër të...

ANKARA – Turqia do të vazhdojë të zhvillojë marrëdhëniet me Amerikën...

ANKARA, 4 dhjetor /ATSH/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se do të vazhdojmë të zhvillojmë marrëdhëniet tona bilaterale dhe shumëpalëshe me...

Drejtori i Fondit Ndërkombëtar të Vishegradit vlerëson FBP për forcimin e...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/506593416511386/ TIRANË, 1 dhjetor /ATSH-Z.Tosku/- Fondi i Ballkanit Perëndimor është unik për rajonin, ku procesi i bashkëpunimit mes shteteve është shumë i rëndësishëm dhe në...

MOST POPULAR

HOT NEWS