Ballina Etiketimet Virus

Etiketim: virus

GJENEVË – OBSH kundër kushtit për “certifikatë vaksinimi” në udhëtimet ndërkombëtare

GJENEVË, 16 janar /ATSH-AFP/ - Komiteti i Situatave Emergjente të Organizatës Botërore të Shëndetësisë u shpreh kundër "për momentin" vendosjes së certifikatave të vaksinimit...

STUDIM – Rënie e depistimeve të sëmundjeve kardiake si pasojë e...

VJENË, 16 janar /ATSH-AFP/ - Procedurat për diagnostikimin dhe trajtimin e sëmundjeve të zemrës kanë rënë me rreth dy të tretat në pranverën e...

COVID-19 – Franca drejt një zgjatjeje të shtetrrethimit

PARIS, 14 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze do të shprehet për një ashpërsim të mundshëm të masave kundër COVID-19 që që duhet të përfshijë...

KINË – Pekini: Misioni i OBSH për origjinën e COVID-19 edhe...

PEKIN, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Të kuptuarit e origjinës së COVID-19 është një detyrë shkencore dhe ekipi i ekspertëve të OBSH-së, për këtë qëllim,...

COVID-19 – IATA: Rënie masive e rezervimeve për shkak të variantit...

GJENEVË, 12 janar /ATSH-DPA/ - Rezervimet aktuale të udhëtimeve ajrore për tremujorin e parë kanë rënë me 80 % nën nivelet e para një...

BRUKSEL – BE kontratë me Valneva-n për vaksinat antiCOVID-19

BRUKSEL, 12 janar /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian njoftoi sot se kishte përfunduar bisedimet me kompaninë bioteknologjike franko-austriake Valneva, së cilës ajo ka parashikuar t'i...

COVID-19 – RKI këmbëngul në heqjen dorë nga udhëtimet gjatë festave

BERLIN, 22 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Situata e pandemisë në Gjermani vazhdon të përkeqësohet dhe do të kalojnë shumë javë përpara se të vërejmë një...

ITALI – Krishtlindjet dhe Viti i Ri nën masa të larta...

ROMË, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - E gjithë Italia do të klasifikohet "zonë e kuqe", niveli më strikt i kufizimit, për Krishtlindje dhe Vitin e...

“Akoma nuk ka arritur piku i pandemisë”/ Tomini: Vijon të ketë...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Dr. Eugena Tomini, shefe e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike pranë Institutit të Shëndetit Publik, e njëkohësisht anëtare e Komitetit...

COVID-19 – BM redukton afatin e karantinës nga 14 në 10...

LONDËR, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Pasagjerët që mbërrijnë në Britaninë e Madhe përfshirë nga masat e karantinës ose "rastet e kontaktit" të një personi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA