Ballina Etiketimet Virus

Etiketim: virus

Brataj: Fushata po zgjeron hartën e infektimeve, 140 fshatra dhe qytete...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj bën të ditur se edhe pse të gjithë indikatorët e pandemisë janë në ulje,...

Aplikacioni rendit viruset më të rrezikshme për njerëzit

ROMË, 6 prill /ATSH-ANSA/ - Një aplikacion në internet, i quajtur SpillOver, klasifikon viruset me origjinë të egër në bazë të rrezikut të tyre...

Tërmetin edhe COVID mundohen t’i bëjnë aleatë, arrijnë deri në barbarinë...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndërsa ne po vaksinojmë çdo ditë qytetarët dhe po luftojmë të sigurojmë dozat e nevojshme...

Përditësimi i ri i sistemit në Android fsheh një virus

ROMË, 30 mars /ATSH-ANSA/ - Në qarkullim është një lloj virusi i ri, i maskuar si përditësim i sistemit Android, që sapo hyn në...

GJENEVË – Ghebreyesus: Hipotezat mbi origjinën e COVID-19 kërkojnë më shumë...

GJENEVË, 29 mars /ATSH-AFP/ - Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus vlerësoi sot se të gjitha hipotezat e paraqitura në raport mbi origjinën e...

FOKUS – Mbi 900 000 viktima nga COVID-19 në Europë

PARIS, 16 mars /ATSH-AFP/ - Më shumë se 900 000 të vdekur nga COVID-19 janë regjistruar zyrtarisht në Europë që prej fillimit të pandemisë...

Bino: Mutacioni britanik i virusit Sars-Cov-2, ka më tepër transmetueshmëri

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Shefja e departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive pranë Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino konfirmoi sot praninë e...

ITALI – ISTAT: COVID-19 uli jetëgjatësinë me rreth një vit

ROMË, 10 mars /ATSH-AFP/ - Jetëgjatësia në Itali është ulur me rreth një vit, në 82,3 vjeç, për shkak të pandemisë, njoftoi sot Instituti...

COVID-19- Sllovakia konfirmon rastet e para të variantit afrikano-jugor, spitalet të...

VARSHAVË, 7 mars /ATSH-DPA/ - Sllovakia konfirmoi sot shtatë rastet e para të variantit afrikano-jugor të koronavirusit, njoftoi agjencia e lahmeve TASR, duke cituar...

Fatalitetet nga COVID-19 te moshat e reja/ Mjekja Bala: Një arsye...

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Shefja e Shërbimit Universitar të Pneunomologjisë, Silvana Bala deklaroi sot se virusi Sars-Cov-2 nuk ka kursyer prekjen e moshave të reja. Gjatë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA