Ballina Etiketimet Viktima

Etiketim: viktima

ITALI – Moti i keq shoqërohet me viktima

ROMË, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Moti i keq, që ka përfshirë pothuajse të gjithë Italinë, shkaktoi sot në mbrëmje dy të vdekur në Breshia. Bëhet...

SIRI – OKB: 150 000 civilë janë larguar nga Idlibi

DAMASK, 8 maj /ATSH-ANSA/ -  Më shumë se 150 000 civilë sirianë, të cilët po largohen për shkak të ofensivës ruse dhe qeveritare në...

FILIPINE – Një tërmet i fuqishëm godet veriun e vendit

MANILA, 22 prill /ATSH-AFP/ - Të paktën pesë persona vdiqën dhe mbi 50 të tjerë janë plagosur sot nga shembja e të paktën dy...

SRI LANKA – 185 viktima pas shpërthimeve në tre kisha dhe...

KOLOMBO, 21 prill /ATSH-DPA-AA/ - Të paktën 185 persona, përfshirë 12 të huaj, humbën jetën pas shpërthimeve në tre kisha dhe tre hotele në...

ZELANDA E RE – 49 të vrarë pas sulmit kundër dy...

UELLINGTON, 15 mars /ATSH-ANSA/ – Një sulm u ka marrë jetën 49 personave në një xhamin e Masjid Al Noor në qytetin Christchurch, në...

ALABAMA – Dhjetëra viktima dhe të zhdukur pas një tornadoje

UASHINGTON, 4 mars /ATSH-AFP/ - Të paktën 23 persona vdiqën pas kalimit të një tornadoje që shkaktoi dëme katastrofike në Alabama, në juglindje të...

ROMË – ”Save the Children”: Tre adoleshentë në pesë viktima të...

ROMË, 28 shkurt /ATSH-ANSA/ - Më shumë se tre djem në pesë, janë viktima të diskriminimit, të përqeshjes nga bashkëmoshatarët e tyre, sipas 9...

EGJIPT – 25 të vdekur pas një aksidenti hekurudhor

KAJRO, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Të paktën 25 persona vdiqën dhe 40 të tjerë u plagosën sot në stacionin qendror hekurudhor të Kajros, pas...

INDI – Arrin në 133 persona numri i të vdekurve nga...

NJU DELHI, 24 shkurt /ATSH-AFP/ - Të paktën 35 viktima të tjera janë shtuar në verilindje të Indisë pasi kishin konsumuar alkool të falsifikuar,...

ITALI – Të paktën 4 të vdekur nga moti i keq

ROMË, 24 shkurt /ATSH/ - Të paktën katër persona kanë mbetur të vdekur nga vala e motit të keq që ka prekur pjesën më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA