Ballina Etiketimet Vietnam

Etiketim: vietnam

DRESDEN – ”Napalm Girl” merr Çmimin e Paqes

DRESDEN, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Kim Phuc Phan Thi, gruaja që për gati pesë dekada njihet si "Napalm Girl" nga një fotografi që ka...

FOKUS – Vietnami si tokë kompromisesh Trump-Kim Jong Un

HANOI, 6 shkurt  /ATSH-AFP/ - Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka zgjedhur Vietnamin si vendin e takimit me liderin e Koresë së Veriut, Kim...

SHBA – Trump: Takimi me Kim në Vietnam

UASHINGTON, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi se do të takohej me liderin koreano-verior, Kim Jong Un më 27 dhe 28...

PHENIAN- Kim Jong Un urdhëron përgatitjet për samitin e dytë me...

PENIAN, 24 janar /ATSH-DPA/- Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un urdhëroi përgatitjet për një samit të dytë me presidentin e SHBA, Donald...

SHBA – Takimi i dytë Trump-Kim në Vietnam

NJU-JORK, 7 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri koreanoverior Kim Jong Un mund të takohen në Vietnam, më veçanërisht në kryeqytetin...

OKB – Arreaza: Nëse sulmohemi do të jetë me keq sesa...

NJU JORK, 26 shtator /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm i Venezuelës, Jorge Arreaza deklaroi në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së se, në rast se...

VIETNAM – Vdes presidenti Tran Dai Quang

HANOI, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti vietnamez, Tran Dai Quang vdiq sot në spital për shkak të një sëmundjeje të rëndë, bënë të ditur...

VIETNAM – Dyzet e gjashtë biznesmenë shpallen fajtorë në një mega...

HANOI, 6 gusht /ATSH-AFP/ - Dyzet e gjashtë ish bankierë dhe biznesmenë vietnamezë u shpallën sot fajtorë në një mega aferë korrupsioni me dënime...

SOFT NEWS – Të ecësh në duart e Zotit, përurohet një...

HANOI, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Një urë e re spektakolare, e mbështetur nga dy duar gjigande betoni dhe që gjarpëron në 1 400 metra...

MJEDIS – Detet e Azisë, koshat e mbetjeve plastike të planetit

HANOI, 5 qershor /ATSH-AFP/ - Në Vietnam qeset plastike kanë mbuluar gjithë ekosistemin e kënetave detare, në Tajlandë një balenë ngordhi pasi gëlltiti një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA