Ballina Etiketimet Veze

Etiketim: veze

SOFT NEWS – Vezë, kambana, lepuj dhe çokollata, gjithçka për Pashkë!

TIRANË, 28 prill /ATSH/ - Gjithmonë për Pashkë fëmijët presin me padurim vezët, kambanat, lepurin apo çokollatat. Për besimtarët, Pashkët janë një ngjarje në zemër...

MJEKËSI – E verdha e vezës lufton Alzheimerin?

ARIZONA, 15 shkurt /ATSH/ - E verdha e vezës përmban një substancë që mund të parandalojë Alzheimerin, të paktën sa është vërtetuar te minjtë,...

TEKNOLOGJI – Pulat OMGJ fabrikat e ardhshme të ilaçeve

EDIMBURG, 3 shkurt /ATSH-ANSA/ - Fabrikat e ardhshme të ilaçeve mund të jenë pulat, ky është përfundimi i një studimi të publikuar nga BMC...

SOFT NEWS – Fotoja e vezës thyen rekordin e ‘’pëlqimeve’’ në...

NJU JORK, 14 janar /ATSH-AFP/ - Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e ''likes'' për një mesazh të postuar në Instagram,...

Një vezë në ditë kundër sëmundjeve kardiovaskulare

TIRANË, 30 nëntor /ATSH/- Ngrënia e një veze në ditë mundet t’ju vijë në ndihmë kundër sëmundjeve kardiovaskulare. Sipas një studimi të publikuar në revistën...

GJERMANI – Dhjetëra mijëra vezë tërhiqen nga tregu për tejkalim të...

BERLIN, 12 qershor /ATSH-AFP/ - Rreth 73 000 vezë me origjinë nga Holanda dhe të infektuara me insekticidin fipronil u tërhoqën në Gjermani, një...

GJENEVË – OBSH: 500 milionë vezë të nevojshme për të luftuar...

GJENEVË, 26 mars /ATSH-DPA/ - Ndërkohë që shumë vezë po zbukurohen dhe konsumohen për sezonin e Pashkëve, një pjesë tjetër e tyre po përdoret...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA