Ballina Etiketimet Vetingu ne politike

Etiketim: Vetingu ne politike

Kuvendi mblidhet sot për vetingun në politikë

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ - Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 në seancë plenare ku do të diskutohet vettingu në politikë. Sipas rendit...

Propozimet për veting në politikë, Venecia jo PD-së: Çojnë në shpërdorim...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Propozimi kushtetues për vetingun e politikanëve, propozuar nga PD dhe dërguar për opinion në Komisionin e Venecias nga...

Rrëzohet propozimi i PD për vetingun në politikë

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ - Komisioni i Ligjeve dhe Këshillit për Legjislacionin ka rrëzuar në parim me 12 vota kundër dhe 8 pro, projektligjin e...

Vetingu në politikë, Hysi: Brenda dhjetorit përgjigjja nga “Venecia”

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut shqyrtoi sot nismën ligjore të grupit parlamentar të...

Vetingu në politikë, ja çfarë parashikon propozimi i PD

TIRANË, 14 Shtator /ATSH-Gjergji Mima/ -Në propozimin e Partisë Demokratike për amendamentet Kushtetuese për vettingun që përfshin vleresimin e lidhjeve me krimin e organizuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA