Ballina Etiketimet Veting

Etiketim: veting

Vetingu i politikanëve, Rama: Do të ulemi në tryezë me opozitën

  TIRANË, 27 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se është gati të ulet në tryezë me Partinë Demokratike për të biseduar për vetingun e...

Bardhi: SPAK, detyrimin ligjor që të veprojë ndaj kujtdo

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi  deklaroi sot se, "llumi i tranzicionit, me Edi Ramën në krye, është shqetësuar...

Manja: Plan veprimi për plotësimin e vakancave në sistemin e Drejtësisë

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka organizuar sot takimin ndërinstitucional për të diskutuar për plotësimin e vakancave të krijuara nga Vetingu...

Zgjatja e afateve të Vetingut, Balla: Çështje teknike, politika të rrijë...

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se "ekspertët e PS-së po punojnë intensivisht dhe me dy...

ONM mbështet zgjatjen e afatit kushtetues të institucioneve të Vetingut

TIRANË 23 shtator /ATSH-I.Vata/ Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, institucioni që monitoron procesin e Vetingut në Shqipëri, është dakord që Parlamenti të zgjasë afatet kushtetuese...

Bushka: Dialog me opozitën për çdo çështje, debati sjell progres

TIRANË 21 shtator /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, Klotilda Bushka deklaroi sot se "ne si...

Vetingu, seanca dëgjimore me gjyqtarin Izet Dushaj dhe prokurorin Lorenc Mërkuri

TIRANË 21 shtator /ATSH-I.Vata/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar sot një seancë dëgjimore me subjektin e rivlerësimit Izet Dushaj. Subjekti i rivlerësimit Izet...

Vetingu në polici, konfirmohet në detyrë Erjana Pjetri, specialiste në SHÇBA

TIRANË 20 shtator /ATSH-I.Vata/ Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit konfirmoi në detyrë Erjana Vangjel Pjetrin, me funksion specialiste në Sektorin e Sigurisë së Personelit...

Kim: SHBA mbështesin fuqishëm zbatimin e Reformës në Drejtësi

TIRANË 13 shtator /ATSH-I.Vata/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me komisionerët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në...

390 prokurorë e gjyqtarë të vetuar nga nisja e procesit, 139...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Rreth 390 gjyqtarë dhe prokurorë janë përballur deri tani me organin e Vetingut, proces kyç i cili ka nisur që në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA