Ballina Etiketimet Veper

Etiketim: veper

SHBA – Një pikturë identifikohet si vepër origjinale e Van Goghut

SHBA, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Muzeu ''Van Gogh'' në Amsterdam njoftoi për identifikimin e një pikture që ndodhej në një muze të San Franciskos,...

LETËRSI – Një vepër origjinale e Prustit shitet për 1,51 milionë...

PARIS, 14 dhjetor /ATSH-AFP/ - Botimi origjinal i veprës 'Nga ana e Suanit'' e Marsel Prustit u shit sot për 1,51 milionë euro, një...

Një vepër kushtuar Florian Vlashit, premierë botërore në koncertin e violinistit...

TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Violinisti i mirënjohur Florian Vlashi do të jetë të dielën protagonist, së bashku me violonçelisten Ruslana Prokopenko, në koncertin që organizohet...

Foto/Drejt përfundimit vepra më e re shumëngjyrëshe në kryeqytet

TIRANË, 21 qershor/ATSH/-Vepra më e re shumëngjyrëshe për hyrjen e Parkut të Madh nga diga, është drejt përfundimit. Shkallëve të vjetra dhe murit të shëmtuar...

SOFT NEWS – Një vepër e Pikasos ka 25 000… pronarë!

ZYRIH, 28 prill /ATSH-AFP/ - Rreth 25 000 përdorues të internetit, të cilët blenë së bashku një vepër të Pikasos nëpërmjet një platforme zvicerane...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA