Ballina Etiketimet Venezuele

Etiketim: venezuele

KARAKAS – Guaido: Nuk ka negociata me qeverinë vetëm ndërmjetësim nga...

KARAKAS, 16 maj /ATSH-AFP/ - Nuk ka asnjë negociatë mes opozitës dhe qeverisë venezuelase në Oslo, por një ndërmjetësim i Norvegjisë për t’u përpjekur...

OSLO – Norvegjia vendtakimi mes palëve për arritjen e paqes në...

OSLO, 16 maj /ATSH-AFP/ - Negociatat për paqen mes përfaqësuesve të qeverisë dhe opozitës në Venezuelë do të zhvillohen këtë javë në Oslo, konfirmoi...

VENEZUELË – Deputetët e opozitës nuk lejohen të hyjnë në Parlament

KARAKAS, 15 maj /ATSH-AFP/ - Disa deputetë venezuelas të opozitës akuzuan dje forcat e rendit, si dhe shërbimet sekrete, se kanë bllokuar hyrjen në...

SOÇI – Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

MOSKË, 14 maj /ATSH-ANSA/ - Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan...

VENEZUELË – Një gjeneral venezuelas i kërkoi ushtrisë të ngrihet kundër...

KARAKAS, 13 maj /ATSH-AFP/ - Një gjeneral venezuelas i konsideruar si i afërt me pushtetin i kërkoi forcave të armatosura të vendit të tij...

VENEZUELË – Guaido i kërkon popullsisë të rrisë presionin mbi ushtrinë

KARAKAS, 3 maj /ATSH-AFP/ - Opozitari venezuelas, Juan Guaido nxiti sot popullsinë që të marshojë nesër në mënyrë paqësore drejt bazave ushtarake të vendit...

SHBA – Takim Pompeo-Lavrov në Finlandë për Venezuelën

UASHINGTON, 2 maj /ATSH-AFP/ - Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo do të diskutojë për situatën në Venezuelë në fillim të javës së ardhshme...

SHBA – Trump: T’i jepet fund represionit brutal në Venezuelë

UASHINGTON, 2 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump bëri thirrje sot që t’i jepet fund represionit brutal në Venezuelë ku presidenti Nicolas Maduro...

BRUKSEL – BE: Venezuela të mënjanojë përshkallëzimin e dhunës

BRUKSEL, 1 maj /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian po ndjek nga afër zhvillimet e fundit në Venezuelë dhe theksojmë se kriza që po kalon vendi...

SHBA – Pence: OKB-ja të njohë Guaidon si president të Venezuelës

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-AFP/ - Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence i kërkoi sot Këshillit të Sigurimit të OKB-së që të njohë opozitarin Juan Guaido si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA