Ballina Etiketimet Vendim

Etiketim: Vendim

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK-së për prokurorin Kujtim Luli

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për prokurorin Kujtim Luli, i cili kaloi me sukses filtrin...

Anulimi i gjobës në KAS, reagon Veliaj: Gjobat ishin absurde, puna...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Pas vendimit të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve për anulimin e gjobës së vendosur nga KQZ, kreu i bashkisë së Tiranës,...

KLP emëron përkohësisht 4 drejtues të prokurorive në rrethe

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar këtë të martë emërimin e përkohshëm të krerëve të prokurorive në Gjirokastër, Korçë, Shkodër...

Leximi i matësve të energjisë elektrike do bëhet një herë në...

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Leximi fizik i matësve të energjisë për periudhën janar-qershor 2021 të bëhet çdo dy muaj. Vendimi u mor nga Enti Rregullator i...

“Strasburgu” rrëzon padinë e ish-gjyqtares së Kushtetueses: Shkarkimi nga Vetingu i...

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Gjykata për të Drejtat e Njeriut në Strasburg ka rrëzuar padinë e ish-gjyqtares të Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj e cila ankimoi...

FRANCË – Von der Leyen: Asnjë kompromis për sigurinë e vaksinave

PARIS, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen theksoi sot se strategjia europiane e vaksinimit, kritikuar për ngadalësi, ishte...

Vetingu/ KPA lë në fuqi shkarkimin e kryetares së Gjykatës së...

TIRANË, 26 janar /ATSH/ KPA konfirmoi vendimin e shkarkimit nga detyra të Enkeledi Hajros, kryetare e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë marrë nga Komisioni...

U gjobit me 1500 lekë/ KAS pranon ankimimin e kreut të...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve në KQZ vendosi ndryshimin e vendimit të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve dhe pranimin e ankimit...

Plotësimi i vakancave për drejtues në 10 Prokurori/ Kandidatura vetëm në...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen plenare të radhës ku miratoi disa vendime të rëndësishme. Në mbledhjen e sotme KLP...

Vetingu/ KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit Tiranë, Shkëlqim Mustafa

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot nga detyra subjektin e rivlerësimit, Shkëlqim Mustafa, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit Tiranë. KPK njoftoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA