Ballina Etiketimet Vdl

Etiketim: vdl

BRUKSEL – Von der Leyen: Bisedime konstruktive me Johnson për eksportin...

BRUKSEL, 30 janar /ATSH-DPA/ - Në një mesazh të postuar në Twitter, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen deklaroi zhvillimin e "bisedimeve...

FOKUS – Von Der Leyen rrit presionin mbi AstraZeneca-n për shpërndarjen...

BRUKSEL, 29 janar /ATSH-DPA/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen i kërkoi sot me forcë kompanisë së vaksinave antiCovid-19, AstraZeneca, që të...

BRUKSEL – Von der Leyen: Probabiliteti më i lartë një ”no...

BRUKSEL, 9 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Samiti e liderëve të BE mbi çështjen Brexit ishte shumë I shkurtër dhe tashmë ka përfunduar. Sipas asaj që mësohet,...

SHBA – Biden: Ballkani Perëndimor ndër prioritetet e mia

UASHINGTON, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Edhe Ballkani Perëndimor do të jetë një ndër prioritetet e administratës së re amerikane, sipas një telefonate që presidenti...

BRUKSEL – Von Der Leyen vetëkarantinohet për shkak të COVID-19

BRUKSEL, 5 tetor /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e cila rezultoi negative për Covid-19, njoftoi sot se do të...

BRUKSEL – Von Der Leyen: Nevojiten sanksione të reja kundër Bjellorusisë

BRUKSEL, 14 gusht /ATSH-ANSA/ - Nevojiten sanksione të mëtejshme kundër atyre që kanë shkelur vlerat demokratike ose kanë abuzuar me të drejtat e njeriut...

BRUKSEL – Der Leyen: Kundërpërgjigjja europiane për rimëkëmbjen për të shmangur...

BRUKSEL, 23 korrik /ATSH-ANSA/ - Kundërpërgjigjja europiane për rimëkëmbjen, e dhënë nga Komisioni Europian u bë për të mënjanuar reflektimet dhe gabimet e së...

BRUKSEL – Von der Leyen: Të gjitha vendet duhet të mbështesin...

BRUKSEL, 26 qershor /ATSH-ANSA/ - Plani i rimëkëmbjes duhet të ketë një dimension historik dhe është shumë e rëndësishme që të gjitha vendet, e...

FOKUS – Von der Leyen: Pa gratë nuk funksionon asgjë

BERLIN, 10 maj /ATSH/ - Ursula von der Leyen është presidentja e parë femër në historinë e Komisionit Europian. ''Ajo është gjithashtu nënë e shtatë...

BERLIN – Von der Leyen: Vaksina e koronavirusit deri në fund...

BERLIN, 12 prill /ATSH-DPA/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen deklaroi se është shpresëplotë që një vaksinë kundër koronavirusit mund të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA