Ballina Etiketimet Vdekje

Etiketim: vdekje

ABNA: Minchev një mik i madh dhe burim profesionalizmi

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ - Në një reagim për vdekjen e drejtorit të përgjithshëm të Agjencisë Bullgare të Lajmeve, BTA, Maksim Minchev, Aleanca e...

POLONI – Numri i vdekjeve nga COVID-19 arrin një rekord të...

VARSHAVË, 14 nëntor /ATSH/ - Numri i vdekjeve ditore të lidhura me COVID-19 theu sot një rekord të ri, duke arritur në 548 viktima,...

COVID-19 – Britania e Madhe kapërcen 50 000 të vdekur nga...

LONDËR, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe, vendi i goditur më rëndë në Europë nga pandemia e COVID-19, kapërceu sot pragun e 50...

RAMALLAH – Vdes shefi i OÇP-së, Saëb Erakat

RAMALLAH, 10 nëntor /ATSH-AFP/ - Sekretari i përgjithshëm i Organizatës për Çlirimin e Palestinës (OÇP) dhe një prej figuarave më të njohura në mbarë...

GREQI – Rëndohet situata e Covid-19 për shkak të rasteve dhe...

ATHINË, 9 nëntor /ATSH-ANA/ - Të paktën 1 914 raste të reja të konfirmuara me Covid-19 në Greqi në 24 orët e fundit duke...

COVID-19 – Spanja regjistron numrin më të lartë të vdekjeve që...

MADRID, 6 nëntor /ATSH-AA/ - Spanja sot regjistroi rritjen më të lartë të vdekjeve të nga koronavirusi (COVID-19) që nga fundi i prillit, me...

Mijëra fatalitete mund të parandalohen me aktivitete fizike

ROMË, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Çdo vit mijëra vdekje mund të parandalohen me aktivitete fizike dhe rreziku i rikthimeve mund të zvogëlohet me 30%,...

COVID-19 – 77 viktima të reja, Turqia kapërcen pragun e 10 000...

STAMBOLL, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Turqia kapërceu sot pragun e 10 000 vdekjeve nga COVID-19 me 77 vdekje të reja, sipas raportit të fundit...

MV – 870 raste të reja dhe 14 vdekje nga COVID-19

SHKUP, 28 tetor /ATSH-AA/ - Në Maqedoninë e Veriut u regjistrua sot një rekord i ri në rastet  e reja ditore, 870, duke e...

COVID-19 – Greqia konfirmon 1 547 raste të reja ditore dhe...

ATHINË, 28 tetor /ATSH-ANA/ - Greqia raportoi sot 1 547 raste të reja ditore, një rritje e konsiderueshme nga 1 259 rastet e së martës. “Nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA