Ballina Etiketimet Vdekje

Etiketim: vdekje

BRAZILIA – Vdes Maria Esther Bueno, legjenda e tenisit brazilian

BRAZILIA, 9 qershor /ATSH-AFP/ - Kampionia braziliane e tenisit, Maria Esther Bueno, fituese e 19 titujve të Grand Chelem vdiq në moshën 78 vjeçe...

TURQI – Vdes biznesmeni dhe manjati i medias, Demiroren

ANKARA, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Biznesmeni dhe manjati i medias turke, Erdogan Demiroren vdiq sot, disa ditë pasi mori kontrollin e grupit më të...

HOLANDË – Motra e mbretëreshës Maxima, Inés Zorreguieta gjendet e vdekur...

HAGË, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Motra më e vogël e mbretëreshës, Maxima, Inés Zorreguieta vdiq dje në mbrëmje në Buenos Aires, informacionet e parë...

SHBA – Vdes Philip Roth, gjiganti i letërsisë amerikane

UASHINGTON, 23 maj /ATSH-AFP/ - Shkrimtari Philip Roth, gjiganti i letërsisë amerikane, vdiq dje në moshën 85-vjeçare, sipas agjentit të tij, i cituar sot...

HISTORI – Vdekja e Adolf Hitlerit sërish në pikëpyetje

PARIS, 22 maj /ATSH-AFP/ - Adolf Hitler vdiq më 30 prill 1945 në Berlin, bashkë me Eva Braun, pa dyshim nën efektin e cianurit,...

FRANCË – Vdes Nicole Fontaine, ish-presidente e Parlamentit Europian

PARIS, 18 maj /ATSH-AFP/ - Ish-presidentja e Parlamentit Europian, Nicole Fontaine, e cila ka mbajtur gjithashtu postin e ish-Ministres franceze të Industrisë, vdiq të...

AUSTRALI – Shkencëtari 104-vjeçar drejt Zvicrës për t’i dhënë fund… jetës!?

SIDNEJ, 30 prill /ATSH-AFP/ - Shkencëtari më i moshuar i Australisë, i cili u bë i njohur në moshën 102-vjeçare kur universiteti ku punoi...

KINEMA – Vdes regjisori i njohur Michael Anderson

NJU JORK, 29 prill /ATSH-DPA/ - Regjisori i njohur britanik, Michael Anderson, i njohur më tepër për filmin e tij ''Rreth botës për 80...

ITALI – Media: Vdes në moshën 88 vjeçare regjisori Vittorio Taviani

ROMË, 15 prill /ATSH-AFP/ - Regjisori italian Vittorio Taviani, i cili, së bashku me të vëllanë Paolon, ka realizuar disa nga filmat më të...

SHBA – Një avokat i njohur vetëdigjet në shenjë proteste ndaj...

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-AFP/ - Një avokat i njohur amerikan, aktivist i flaktë për të drejtat e homoseksualëve, i ka vënë vetes flakën në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA