Ballina Etiketimet Vdekje

Etiketim: vdekje

ITALI – 14 844 raste të reja ditore dhe 846 vdekje...

ROMË, 15 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Janë 14 844 rastet e reja pozitive me COVID-19 të regjistruara në 24 orët e fundit, sipas Ministrisë së...

Vdes Charley Pride ylli i muzikës country

UASHINGTON, 13 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ylli i muzikës country në SHBA, Charley Pride ka vdekur nga komplikimet nga Covid-19 në moshën 86-vjeçare, tha familja...

COVID-19 – Më shumë se 1,5 milionë të vdekur në të...

PARIS, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 1,5 milionë vdekje nga COVID-19 janë regjistruar zyrtarisht në të gjithë botën që nga fillimi i...

FUTBOLL – Vdes Papa Bouba Diop legjenda e Senegalit

DAKAR, 30 dhjetor /ATSH-AA/ - Ish-futbollisti senegalez, Papa Bouba Diop, vdiq dje në moshën 42-vjeçare. "FIFA është e pikëlluar kur mësoi për vdekjen e legjendës...

MV – Filipçe: Fatkeqësisht ka rritje të viktimave nga COVID-19

SHKUP, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut po përballet me një trend në rritje të numrit të vdekjeve nga COVID-19, tha sot ministri...

RFI publikon nekrologjitë e 100… të gjallëve të famshëm? Po!

PARIS, 22 nëntor /ATSH-DPA/ - Radioja franceze, Radio France Internationale (RFI) publikoi aksidentalisht rreth 100 nekrologji të personaliteteve të famshme, që i kishte përgatitur...

COVID-19 – Turqia regjistron numrin më të lartë të vdekjeve ditore

ANKARA, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Turqia raportoi sot 141 vdekje të lidhura me COVID-19 në 24 orët e fundit, një rekord në këtë vend,...

ABNA: Minchev një mik i madh dhe burim profesionalizmi

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ - Në një reagim për vdekjen e drejtorit të përgjithshëm të Agjencisë Bullgare të Lajmeve, BTA, Maksim Minchev, Aleanca e...

POLONI – Numri i vdekjeve nga COVID-19 arrin një rekord të...

VARSHAVË, 14 nëntor /ATSH/ - Numri i vdekjeve ditore të lidhura me COVID-19 theu sot një rekord të ri, duke arritur në 548 viktima,...

COVID-19 – Britania e Madhe kapërcen 50 000 të vdekur nga...

LONDËR, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe, vendi i goditur më rëndë në Europë nga pandemia e COVID-19, kapërceu sot pragun e 50...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA