Ballina Etiketimet Varshave

Etiketim: varshave

VARSHAVË – Polonia dhe Rusia dëbojnë respektivisht nga tre diplomatë

VARSHAVË, 16 prill /ATSH-PAP/ - Polonia dëboi tre diplomatë rusë në lidhje me sulmet kibernetike të kryera në SHBA nga Federata Ruse. Lajmi për dëbimet...

COVID-19 – Polonia përgatitet për lockdown, ndërsa rastet arrijnë nivel rekord

VARSHAVË, 25 mars /ATSH-DPA/ - Polonia raportoi 34 151 raste të reja me koronavirus sot, niveli më i lartë që nga fillimi i pandemisë,...

VARSHAVË – Polonia kufizime të reja pas rritjes së infeksioneve me...

VARSHAVË, 24 shkurt /ATSH-PAP/ - Polonia do të aplikojë kufizime të reja, pasi infeksionet Covid-19 kapërcyen pragun e 10 000 personave. Ministria e Shëndetësisë ka...

POLONI – Fati i fëmijëve në fokus të 76-vjetorit të çlirimit...

VARSHAVË, 27 janar /ATSH-DPA/ - Fati tragjik i fëmijëve të vrarë, të burgosur dhe të lindur në kampin nazist të përqendrimit të Aushvic-Birkenaut do...

POLONI – Gjoba marramendëse për spitalet që vaksinojnë jashtë radhe

VARSHAVË, 6 janar /ATSH-PAP/ - Spitalet e lidhura me Universitetin Mjekësor të Varshavës mund të gjobiten deri në 55 000 euro për vaksinimin e...

Mijëra qytetarë në rrugët e Varshavës në favor të abortit

VARSHAVË, 14 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Disa mijëra njerëz demonstruan në Varshavë për të protestuar kundër një vendimi të Gjykatës Kushtetuese që vendos një ndalim...

Universiteti Mjekësor i Varshavës krijon aplikacionin për diagnozën COVID-19

VARSHAVË, 14 nëntor /ATSH-PAP/ - Universiteti mjekësor i Varshavës krijoi një aplikacion që mund të diagnostikojë koronavirusin pa pasur nevojë që njerëzit të vizitohen...

POLONI – Stadiumi i madh i Varshavës transformohet në spital COVID-19

VARSHAVË, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Stadiumi i madh kombëtar i Varshavës do të transformohet pjesërisht në spital të përkohshëm për të sëmurët me COVID-19,...

POLONI – Rau: Pezullimi i ”Nord Stream 2” nga Gjermania plotësisht...

VARSHAVË, 8 tetor /ATSH-DPA/- Ndërtimi i gazsjellësit të diskutueshëm ''Nord Stream 2'' mund të ndalet, theksoi ministri i Jashtëm polak Zbigniew Rau. Duke komentuar kërkesat...

POLONI – Varshava injekton fonde të reja në ekonomi

VARSHAVË, 8 prill /ATSH-AFP/- Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki, njoftoi sot masa të reja mbështetëse për ekonominë, me injektimin e fondeve që arrijnë në 100...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA