Ballina Etiketimet Variant

Etiketim: variant

COVID-19 – Spahn: Varianti britanik po përhapet me shpejtësi në Gjermani

BERLIN, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Varianti më infektiv i COVID-19, i zbuluar për herë të parë në Britaninë e Madhe, po përhapet me shpejtësi...

GJERMANI – Zgjaten ndalimet e hyrjes nga vendet me variante të...

BERLIN, 16 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet kufitare që ndalojnë shumicën dërrmuese të njerëzve të hyjnë në Gjermani nga zonat e konsideruara me rrezik të...

DANIMARKË – Progresi i variantit britanik i COVID-19 gjithnjë e më...

KOPENHAGË, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Ndërkohë që situata duket nën kontroll në Danimarkë, varianti britanik i koronavirusit po qarkullon gjithnjë e më shumë. Varianti i...

Përzierja e dy antitrupave, terapia e re kundër varianteve të COVID-19

ROMË, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kompanitë farmaceutike “Eli Lilly”, “Vir Biotechnology” dhe “GlaxoSmithKline” kanë njoftuar një bashkëpunim për të vlerësuar kombinimin e dy terapive...

COVID-19 – Infeksionet kronike mund të ndihmojnë mutacionet e virusit

ROMË, 10 shkurt /ATSH-ANSA - Mutacionet Sars-CoV-2 mund të lindin në rastet e infeksionit kronik, ku trajtimi për një periudhë të zgjatur mund t’i...

GJENEVË – OBSH rekomandon vaksinën “AstraZeneca” edhe në rastin e varianteve...

GJENEVË, 10 shkurt /ATSH-ANSA/ - Vaksina e prodhuar nga “AstraZeneca” mund të përdoret gjithashtu në vendet ku ka variante të COVID-19, rekomanduan 15 ekspertët...

COVID-19 – Rajoni i Tirolit në karantinë për frenimin e variantit...

VJENË, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet e udhëtimit për provincën austriake të Tirolit u shtrënguan edhe më shumë sot, ndërsa qeveria po përpiqet të...

COVID- 19 – Vaksina “AstraZeneca” tregon efekt të kufizuar mbi variantin...

LONDËR, 7 shkurt /ATSH-DPA/ - Vaksina antiCOVID-19 e “AstraZeneca” duket se ka vetëm një efekt të kufizuar mbi një variant të sëmundjes që e...

Ekspertët: Variantet e reja të COVID-19 nuk do të ndikojnë në...

ANKARA, 4 shkurt /ATSH-AA/ - Shfaqja e varianteve të reja të COVID-19 nuk do ta zvogëlojnë efikasitetin e vaksinave joaktive kundër pandemisë, sipas një...

ITALI – Zbulohet një vatër me variantin britanik të COVID-19

ROMË, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Një vatër e variantit britanik të koronavirusit u zbulua në Itali, në një qytet në veri të vendit dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA